SESSİZ CENNETİM SANA ALEMİN SOHBET VE YARDIMLAŞMA PLATFORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SESSİZ CENNETİM SANA ALEMİN SOHBET VE YARDIMLAŞMA PLATFORMU

ÖDEV,MP3,PROGRAM,HMTL KOD,WEBMASTER,WEBTASARIM,GOOGLE,SOHBET,CHAT,SESLİ CHAT,YARDIM VE DESTEK SİTESİ,HACKER,SAĞLIK,SPOR,BİLGİ VE PAYLAŞMA PLATFORMU

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Ağrılı Cinsel İlişki

YazarMesaj
DJ_MEKANSIZ
SÜPER AKTİF
SÜPER AKTİF
DJ_MEKANSIZ

REP GÜCÜ : 9

DJ_MEKANSIZ
SESSİZCENNET:

Ağrılı Cinsel İlişki Empty
MesajKonu: Ağrılı Cinsel İlişki   Ağrılı Cinsel İlişki Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 6:32 pm

Yazar: Dr.Jinekolog
Disparoni ağrılı cinsel ilişki demektir.Bu ağrı derinde yada yüzeyel olabilir.Bazen her iki durum birliktedir.Psiklolojik yada ruhi sebeplere bağlı olabilir.
Psikolojik faktörler arasında seksin kötü küçük düşürücü bir eylem olduğu fikri olabilir.Çocukluk çağında cinsel tacizler, cinsel suistimal, seksüel eşe karşı öfke, tiksinme gibi etkenler de ağrılı cinsel ilişkinin ruhsal sebepleri arasındadır.
Bu durum çok sık rastlanılan bir durumdur ve kadınların neredeyse 2/3 ünü çeşitli derecelerde etkiler.
Tanı için sınıflandırma:
1)Girişte ağrı.
Nedenleri vulva ve vageni ilgilendiren hastalıklar iltihaplar, doğum yırtıkları, bartholin bezi iltihabı virüs enfeksiyonları, condilomlar, sistit idrar yolu iltihapları vs.
2)Vaginanın orta bölüm ağrıları:
Kayganlık eksikliği cerrahi nedbeler kısa vagen

3)Derin ağrı.
Karın içi yapışıklıklar tümörler, endometriosis, PID, ters rahim, myomlar, büyümüş rahim, kronik irritan barsak hastalıkları, yumurtalık hastalıkları, kistleri.
Ayrıca kuruluk bilhassa menopozda ağrılı cinsel ilişkinin ana sebebidir.
Genital sistem ameliyatlarından sonra da(rahim alınması, idrar kesesi ameliyatları, idrar kaçırma ameliyatları, bartolin kisti çıkartılması gibi) ağrılı ilişki daha sıktır.

Get your own Chat Box! Go Large!

https://sessizcennetim.yetkin-forum.com
DJ_MEKANSIZ
SÜPER AKTİF
SÜPER AKTİF
DJ_MEKANSIZ

REP GÜCÜ : 9

DJ_MEKANSIZ
SESSİZCENNET:

Ağrılı Cinsel İlişki Empty
MesajKonu: Polikistik Over   Ağrılı Cinsel İlişki Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 6:33 pm

Yazar: Dr.Jinekolog
Polikistik over sendromu ( poli cyctic ovary -PCO ) düzenli yumurtlamanın olmaması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan genellikle adet gecikmeleri, tüylenmede artış,ciltte yağlanma,sivilce-akne oluşumu, kilo alımı,şişmanlık, gebe kalamama gibi farklı belirtilerle görülen bir belirti topluluğudur.

Polikistik over hastalığı genç kızlarda ve üreme çağındaki kadınların %3 ile 5'ini etkileyen yaygın bir tablodur. İlk kez 1935 yılında Stein Leventhal tarafından tanımlanan bu sendromun günümüzde hala daha nedeni tam anlamı ile bilinmemekte ve bu nedenle tedavisi konusunda da bir fikir birliği sağlanamamaktadır.Bu hastalığı tanımlamada kullanılan polikistik over ifadesi yumurtalığın içinde az gelişmiş ya da gelişmemiş yumurta hücrelerinin( ki bu hücreler folikül kisti olarak tanımlanır) yumurtalık cidarında çok sayıda milimetrik ebadlarda dizili olarak durmasından kaynaklanmaktadır.Çünkü yunancada poli'nin türkçe karşılığı çok sayıda demektir.

Get your own Chat Box! Go Large!

https://sessizcennetim.yetkin-forum.com

Ağrılı Cinsel İlişki
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cinsel Sorunlar