SESSİZ CENNETİM SANA ALEMİN SOHBET VE YARDIMLAŞMA PLATFORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SESSİZ CENNETİM SANA ALEMİN SOHBET VE YARDIMLAŞMA PLATFORMU

ÖDEV,MP3,PROGRAM,HMTL KOD,WEBMASTER,WEBTASARIM,GOOGLE,SOHBET,CHAT,SESLİ CHAT,YARDIM VE DESTEK SİTESİ,HACKER,SAĞLIK,SPOR,BİLGİ VE PAYLAŞMA PLATFORMU

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vajinal Akıntılar

YazarMesaj
DJ_MEKANSIZ
SÜPER AKTİF
SÜPER AKTİF
DJ_MEKANSIZ

REP GÜCÜ : 9

DJ_MEKANSIZ
SESSİZCENNET:

Vajinal  Akıntılar Empty
MesajKonu: Vajinal Akıntılar   Vajinal  Akıntılar Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 6:41 pm

Vajinal akıntılar kadınların doktora en sık baş vurma nedenleri arasındadır

Her kadında az yada çok bir miktar akıntı vardır. Sebebi vagen mukozasından ve rahim ağzı bezlerinden olan akıntıdır. Bu akıntı kokusuz olup kızarıklık yada kaşıntıya yol açmaz. Fizyolojiktir. Nasıl tükrük salgısı ağzımızı, göz yaşı gözlerimizi nemli tutmaktadır vagen salgıları da vageni ıslak tutar.Bu akıntının dışarıya çıkması ve iç çamasırlarını ıslatması kaçınılmazdır.

Normal vajinal akıntı berraktır ,kokusuzdur ve beyazımsı pelte gibide olabilir. Yumurtlama günlerine yakın bu akıntı daha sulu olur.Bu gebeliği kolaylaştırmak için rahim ağzı bezleri tarafından salgılanan sıvıdandır.Bazı kadınlarda adete yakın koyu renkli bir akıntıda oluşabilir.

Eğer akıntı kokulu ,kaşıntılı,vagende ve dış kısımlarda kızarıklık yapıyorsa normal değildir.Mutlaka muayene edilerek ve gerekirse kültür alınarak doğru ilaç doğru miktarda ve doğru süre verilmeli eş tedavisi de gerekiyorsa yapılmalıdır.Burada rastladığımız en istenmeyen olay hastanın kendi kendisini tedaviye kalkması ve bir başkasına iyi geldiğini düşündüğü bir ilacı kullanmaya kalkmasıdır.Vagen ,rahim ve tüpler birbirine bağlı organlardır.Açıldığı yer yumurtalıklar ve karın içidir.Enfeksiyon buralara sıçrarsa sonuçları felakete gidecek durumlar oluşabilir.Kısırlığın ana sebepleri arasında tüp tıkanıklıkları ve karın içi iltihapları çok önemli bir yer tutar.Ayrıca akıntı hem kişisel olarak kendinizi kötü hissetmenize yol açar hem de cinsel hayatınız bundan olumsuz etkilenir.

Tedavide uygun antibiotikler, antimikotikler, vagen flora düzenleyicileri,lokal hormon fitilleri etkene göre tercih edilir ve tam doz uygulanır.Tedavi kolaydır acı vermez. Eğer rahim ağzında yara varsa bu enfeksionun tedavi edilse de nüks etmesine ve sürekli akıntı ve koku şikayetinin bir türlü iyileştirilememesineyol açar. Bu durum hayal kırıklığı yaratır ve kişide ben bu durumdan kurtulamayacağım hissi verir.Halbuki bu yaraları krio, lazer veya koter ile tedavi etmek son derece başarılı ve tatmin edici sonuçlar verir .Yine normal doğumlar sonrası oluşan yırtıklarda sürekli dışarıdan vagene üzellikle tuvalet sonrası yıkanırken mikrop girmesine yol açarak bıktırıcı enfeksionlara yol açarlar.Halbuki basit bir tamir hem bu enfeksiyonları azaltır hemde daha tatmin edici bir cinsel yaşam sağlar.Bu hem sizin hem de eşiniz için geçerlidir.

Vagende normalde faydalı olan mikroplar da vardır. Bunlar vagen florası olarak adlandırılır. Herhangi bir sebeple kullanılan geniş spektrumlu antibiotikler vagen florasını bozar.Bu durum bilhassa mantar enfeksionlarına zemin hazırlar. Ayrıca kemoterapi, radyoterapi alan kanser hastaları ve immün sistemi zayıf(lösemi vs) kişilerde sık sık vagenit görülür.Diabet yani şeker hastalığı vaginal mantar enfeksionlarına zemin hazırlar.Kortizon kullanımı, çok dar giyecekler, ıslak mayo,sentetik iç çamaşırları vagenin çok sık sabunla yıkanması(vagen ph 5.5 olan sabunlarla veya likid jellerle yıkanabilir),genital hijyene dikkat edilmemesi de enfeksionlara zemin hazırlar.Kefir içmek barsaklarımızı düzenlediği gibi vagenit oluşumunuda bir dereceye kadar flora düzelmesine katkıda bulunarak olumlu yönde etkileyerek engeller.

Get your own Chat Box! Go Large!

https://sessizcennetim.yetkin-forum.com

Vajinal Akıntılar
1 sayfadaki 1 sayfası