SESSİZ CENNETİM SANA ALEMİN SOHBET VE YARDIMLAŞMA PLATFORMU
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SESSİZ CENNETİM SANA ALEMİN SOHBET VE YARDIMLAŞMA PLATFORMU

ÖDEV,MP3,PROGRAM,HMTL KOD,WEBMASTER,WEBTASARIM,GOOGLE,SOHBET,CHAT,SESLİ CHAT,YARDIM VE DESTEK SİTESİ,HACKER,SAĞLIK,SPOR,BİLGİ VE PAYLAŞMA PLATFORMU

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Vaginismus ve tedavisi

YazarMesaj
DJ_MEKANSIZ
SÜPER AKTİF
SÜPER AKTİF
DJ_MEKANSIZ

REP GÜCÜ : 9

DJ_MEKANSIZ
SESSİZCENNET:

Vaginismus ve tedavisi Empty
MesajKonu: Vaginismus ve tedavisi   Vaginismus ve tedavisi Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 6:28 pm

Yazar: Dr.Jinekolog
Vaginismus ilişki esnasında vagen girişinin buna müsaade etmeyecek şekilde istemsiz olarak kasılmasıdır. İlişkinin zorlama olsa bile gerçekleşmesi mümkün değildir.
Primer vaginismusun sebebi genellikle korkudur. Kadın hiçbir zaman ilişki kurmamıştır.
Segonder vaginismusta ise sebep genellikle daha önce yaşanılan cinsel suistimal, zor doğum, enfeksiyonlar gibi sebepler olabilir.
Bu durum nadirdir ancak yinede kadınların % 1 i etkilenir. Kesinlikle dış dudaklara dokunamazlar. İçeri bir şey girmesine asla müsaade etmezler.
Bu durumun düzeltilmesi için kadına cinsel organlarının yapısı hakkında bilgi verilir. Kendisini gevşek bırakmasının önemi anlatılır.
Vaginal kaslarını kullanabilmesi için kegel egzersizleri denilen teknik öğretilir
Dereceli lastik genişleticiler kullanılabilir.
Hipnoz faydalı bir yöntem olup ruhsal nedenlere dayalı vaginismusu çözebilir.
Endişe azaltıcı ilaçlar ilişki öncesi yardımcı olabilir
Botoks tedavisi son yıllarda denenmekte ve oldukça yeterli sonuçlar alınmaktadır.
Vaginismuslu kadınların cinsel ilişkiden alacakları haz diğer kadınlardan farklı değildir.

Get your own Chat Box! Go Large!

https://sessizcennetim.yetkin-forum.com
DJ_MEKANSIZ
SÜPER AKTİF
SÜPER AKTİF
DJ_MEKANSIZ

REP GÜCÜ : 9

DJ_MEKANSIZ
SESSİZCENNET:

Vaginismus ve tedavisi Empty
MesajKonu: Hormon bozuklukları aşırı kıllanma   Vaginismus ve tedavisi Icon_minitimePerş. Şub. 12, 2009 6:29 pm

Yazar: Dr.Jinekolog
Normalde kadında ve erkekte vücudun hemen hemen tamamında ince yada kalın tüyler vardır.Avuç içi ,ayak tabanı, penis başı, iç dudaklar , vagende ve ağız içinde kıl yoktur.Kadınlarda koltuk altları, kasık bölgeleri yoğun ve kalın kıllarla kaplı olup cinsel gelişimle ortaya çıkarlar.Ayrıca bacaklar kollar, meme başı çevresi, göbek çevresi ve belde de daha ince ve küçük kıllar olabilir. Eğer hormonal bir sorun varsa bu durumda kıllar özellikle yüzde, çenede, bacak arkaları ve kalça üzerinde sırtta çok belirgin bir hal alır ve adeta erkek tipi kıllanma olur.Hormon bozukluğunun derecesi çok ağırsa bu durumda ses kalınlaşır. Adaleler daha belirgin bir hal alır.Clitoris penisi andırır derecede büyür.

Get your own Chat Box! Go Large!

https://sessizcennetim.yetkin-forum.com

Vaginismus ve tedavisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Osteoporoz ve tedavisi
» Menopoz ve tedavisi